Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre študentov

Půjčky pre studenty

Potrebujete zaplatiť školné alebo treba zahraničnej pobyt na prestížnej univerzite ? Využite výhodných pôžičiek pre študentov.

Banky v posledných rokoch čoraz viac zameriavajú pozornosť na mladých ľudí, a to aj na tých, ktorí zatiaľ nemajú pravidelný príjem. Prakticky už každá banka ponúka študentský účet , ale niektoré poskytujú študentom aj špeciálne pôžičky. Pôžičky pre študentov sú prakticky dvojakého druhu. Prvý z nich je kontokorentný úver , jeho výška môže siahať až do niekoľkých desiatok tisíc korún . Druhou potom je úver (na štúdium) siahajúci do výšky niekoľko sto tisíc korún .

kontokorent

kontokorent je možné charakterizovať ako krátkodobú a predovšetkým neúčelový úver . Výška úrokov je ale pomerne vysoká, nevýhodná a hodí sa skôr pre krátkodobé požičanie peňazí . Kontokorent môžu študenti bez preukázania príjmu získať len u Komerčné banky a Českej sporiteľne.

Študentské pôžičky

Pôžička (na štúdium) je poskytovaná českým študentom vysokých, vyšších odborných a stredných škôl študujúcim v Českej republike, ale aj zahraničia . Študentské pôžičky sú na rozdiel do bežných úverov výhodnejšie , študenti nemusia dokladať svoj príjem , majú nižšie alebo dokonca nulové poplatky za vedenie úveru , nižšiu úrokovú mieru , možnosť odložiť splácanie po ukončení štúdia alebo možnosť kedykoľvek bez sankcií splatiť predčasne úver . V Českej republike poskytujú študentské pôžičky tri banky: Slovenská sporiteľňa, Komerční banka a Raiffeisenbank.

Úver pre študentov od Českej sporiteľne

Česká sporiteľňa študentom (prezenčného aj kombinovaného štúdia VŠ, VOŠ a MBA) ponúka hotovostný úver , tj bezúčelný úver - peniaze možno použiť prakticky na čokoľvek a podľa vlastného uváženia . Maximálna výška úveru je 300 tisíc korún a doba splatnosti až desať rokov .

Úver Gaudeamus od Komerční banky

U Komerčné banky môžu študenti získať úver až 150 tisíc korún (pri splatení úverov okamžite po poskytnutí je to až 500 000Kč). Úver je možné začať splácať až po skončení štúdia (platí len pre študentov VŠ a VOŠ) - počas neho sú platené len mesačné úroky . Maximálna doba splácania je desať rokov . V prípade, že študent nemá vlastný pravidelný plat, je potrebné pôžičku zabezpečiť. Ručiť je možné - treťou osobou, stavebné sporenie (Modrá pyramída) alebo vkladom u Komerční banky .

Účelová pôžička od Raiffeisenbank

Účelový úver od Raiffeisenbank je určený pre študentov VŠ, VOŠ, MBA a DBA. Maximálna výška pôžičky je až 1.000.000 Sk a doba splácania 6 až 120 mesiacov . Po dobu čerpania úveru sa hradia úroky len za reálne čerpanej sumy.

Finančné novinky