Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Pôžičky pre podnikateľov

Půjčky pre podnikatele

Hľadáte peniaze do začiatku podnikania alebo na rozvoj toho súčasného? Ak áno, riešením pre vás môžu byť podnikateľské pôžičky alebo úvery .

Cudzie zdroje peňazí dnes využíva veľká väčšina firiem. Pôžička alebo úver môže byť pre podnikateľov aj často výhodnejšie a lacnejšie, než využívanie vlastných zdrojov. Jeho výška šplhá až do mnohých miliónov korún a teda by mala stačiť takmer každému. Podnikateľskej pôžičky sú priaznivejšie ako bežné a pre ich zriadenie vám zvyčajne stačí živnostenský list (výpis) a daňové priznanie .

Podnikateľské bankové úvery a pôžičky

Banky zvyčajne podnikateľa oproti bežným klientom mierne zvýhodňuje. Medzi hlavné výhody patrí dlhá doba splatnosti (až 20 rokov) a bezúčelnost pôžičky . Pôžičku je potreba samozrejme zaručiť majetkom s požadovanou zástavou až o desiatky percent vyššia než je výška úveru .

Podnikateľské nebankové úvery a pôžičky

Nebankové úvery sú zvyčajne menej výhodné ako bankové . Majú často vyššiu úrokovú mieru, RPMN a vyššiu požadovanú záloh . Využijú je najmä ľudia, ktorým banky odmietnu požičať (napr. žiadatelia so záznamom v bankovom registri dlžníkov). Ich výhodou môže byť nižšia administratívna náročnosť a rýchlosť vybavenia pôžičky.

Finančné novinky