Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Konsolidácie pôžičiek

Konsolidace půjček

Mnoho ľudí sa dostáva do situácie, kedy sú nútení si okrem jednej pôžičky vziať ďalší úver. Nie je výnimkou, že rodina spláca aj niekoľko pôžičiek naraz. Mesačné splátky sú však u všetkých osobitne ďalej a ďalej úročené a môže sa stať, že už Vaše financie nestačia na všetky naraz. Jednoduchým riešením je konsolidácia pôžičiek .

Podstatou konsolidácie je zlúčenie všetkých pôžičiek do jedného , výhodou je zjednodušenie a sprehľadnenie vašej finančnej situácie a mesačných splátok. Uzavretím nového úveru pokryjete jednorázovo doterajšie dlhy a potom splácate už len jednu mesačnú splátku. Konsolidáciou pôžičiek sa dá v mnohých prípadoch aj zarobiť, pretože neplatíte úroky za každú pôžičku zvlášť , ale načítava sa vám iba jeden úrok . Tiež sa týmto krokom dá znížiť vyššie mesačné pôžičky, pretože u väčšiny bánk si môžete nastaviť vlastné dlhšiu dobu splatnosti. Ak chcete naopak splácať rýchlejšie, nastavíte si dobu splatnosti kratšiu.

Konsolidáciu na našom trhu už ponúka mnoho bánk. Náhodne napríklad GE Money Bank, ktorá na český trh tento druh úveru zaviedla vôbec prvýkrát, Komerční banka so svojou Optimálne pôžičkou, ČSOB, ale i nebankové spoločnosti ako je firma Cetelem.

Konsolidácia pôžičiek zaistených nehnuteľností

Istou vylepšenou formou konsolidácie pôžičiek, je konsolidácia zabezpečovaná nehnuteľností . Ideálne je pre tých, ktorí vlastnia nehnuteľnosť, chcú zabezpečiť konsolidáciu a ešte potrebujú naviac hotovosť. Rozdiel býva aj vo výške úrokovej sadzby, ktorá v prípade ručenia nehnuteľností býva nižšia. Prostredníctvom tohto druhu konsolidácie možno získať úver až do výšky 1 500 000Kč , predĺženie splatnosti úveru je potom u GE Money Bank až na 30 rokov s úrokovou sadzbou od 4, 99% .

Finančné novinky