Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Hypotéky pre mladých

Hypotéky pre mladých

Ste mladý pár alebo osoba vychovávající maloleté deti? Hypotéka pre mladých je kombináciou štátom poskytovaného úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a úveru od banky a je pre Vás výbornou voľbou pre získanie peňazí na bývanie. Máte totiž opäť možnosť dostať hypotéku pre mladých s príspevkom od štátu. Ten totiž po niekoľkoročnej odstávke úrokových dotácií, schválil ich opätovné zavedenie. Dotácia bude poskytovaná vo výške jedného percenta z úrokovej sadzby.

Môžete túto dotáciu získať?

Hypotéku pre mladých nemôže získať každý, je potrebné, aby ste splnili nasledujúce podmienky:

  • Pár musí byť oddaný av roku podania žiadosti aspoň jeden z nich nepresiahne 36 rokov . Kto úver podá, nie je rozhodujúca. Pre samostatné osoby je hypotéka poskytuje len vychovávajú ak aspoň jedno maloleté dieťa, pričom nie je dôležité, či je vlastný alebo adoptované.
  • Splátky sa týkajú týchto mladých ľudí, ktorí od 1.februára 2010 do 31.januára 2011 budú tento druh hypotéky čerpať u niektorej z bánk . Existujúcim záujemcom budú príspevok prepočítal, keď im banka zmení ich bežnú úrokovú sadzbu.
  • Ani jeden z manželov (popr. osoba vychovávající dieťa) nesmie vlastniť byt, rodinný dom ani bytový dom .
  • Posledná podmienkou, ktorá stojí v ceste za Vašim vysnívaným domom je jeho cena, ktorá nesmie presiahnuť 1,5 milióna korún . V prípade bytu je táto suma stanovená na 800 000Kč. Nad tieto sumy už štát dotácia neposkytuje.

Ako vysoká dotácia je poskytnutá?

Najvyššia sumu, ktorú môžete z dotácií získať je 300 000Kč . Inak je výška úrokovej dotácie na hypotéky pre mladých určená vždy platnosťou úrokovej sadzby, ktorú si dohodnete pri uzavretí hypotéky. Maximálne je však táto doba 5 rokov . Potom je výška dotácie rozložila a stanovená podľa nových podmienok. V roku 2010 je v rozpočte vyhradené na poskytnutie dotácií pre hypotéky pre mladých 45 miliónov korún . Takže v prípade, že váhate, je pre uzatvorenie hypotéky takmer najvhodnejší čas.

Hypotéka pre mladých od Hypotekárne banky

Hypotéku pre mladých Vám ponúka na slovenskom trhu takmer každá banka. Z tých najznámejších menujme napríklad. Hypotekárnu banku, Českú sporiteľňu alebo Komerční banku.

Práve Hypotekárne banka, ktorá sa špecializuje práve na poskytovanie hypoték a úverov na bývanie, by Vám mohla pomôcť a osloviť Vás svojou ponukou. Je doporučené žiadať o celkovú sumu, ktorú potrebujete požičať a to bez ohľadu na úver od ŠFRB. Je to preto, aby ste dostali určite celú sumu, ktorú potrebujete k realizácii svojho bývania iv prípade, že by vaša žiadosť o pôžičku ŠFRB zamietne. Ak úver od štátu dostanete, môžete banku stále požiadať o zmenu zmluvných podmienok a čiastku poskytnutú od nej znížiť.

Využite príspevku od štátu teraz hneď . Je možné, že najbližších niekoľko rokov bude opäť zníži alebo nebude vôbec poskytovaný. Neoplatí sa teda váhať, keď môžete mať vlastné bývanie takmer okamžite.

Podobné články

Pôžička Cofidis

Iste už ste tiež počuli o firme Cofidis, ktorá ponúka online pôžičky a spotrebiteľské úvery na mieru. Asi najznámejším produktom tejto firmy je Pôž...

Finančné novinky